Інформаційна довідка

ЕКОНОМНІ СПОЖИВАЧІ СВІТЛА

Способи економного споживання світла:
Image module

1. Завжди вимикайте світло, виходячи надовго з приміщення.
Перед виходом із будинку вимкніть із розеток всі побутові прилади, крім холодильника.

Image module

2. Використовуйте енергозаощаджувальні лампи.
Вони не тільки економлять електрику, а й служать у 5–8 разів довше, ніж звичайні. Витрати на купівлю енергозаощаджувальних ламп окупаються менше, ніж за рік. Купуючи енергозаощаджувальні лампи, зверніть увагу на світло, яке вони випромінюють — тепле чи холодне. Тепле світло подібне до світла ламп розжарювання або природного сонячного, а холодне аналогічне до світла люмінесцентних ламп і іноді ріже очі. Лампи холодного світла можна використовувати на спільному майданчику або для освітлення балкона.

Єдиний недолік енергозаощаджувальних ламп — на повну яскравість після включення вони виходять через 1–2 хвилини, тому для передпокою доцільно купити лампу більшої потужності. Вона забезпечить освітлення навіть у режимі розігріву, але буде споживати небагато електроенергії, тому що в передпокої вона використовується, тільки коли ви входите або виходите з дому.

Image module

3. Додайте світильники у всіх ключових місцях квартири.
Точкове освітлення набагато економніше, ніж освітлення всього приміщення з однієї точки.

Image module

4. Частіше мийте лампи, плафони, люстри і вікна.
Бруд і пил знижують освітленість у приміщенні майже на третину. Ще не забудьте зняти з підвіконня великі рослини і не закривайте вдень штори — раціонально використовуйте природне освітлення.

5. Комбіноване освітлення також можна використовувати для освітлення кімнати: включати не всі лампочки в люстрі одночасно або включати в поєднанні настільну лампу (торшер) і 1–2 лампочки з люстри.

6. В економії електроенергії можуть допомогти сучасні енергозаощаджувальні засоби. Дуже ефективно працює в під’їзді вбудована система автоматичного відключення світла.

ЕКОНОМНІ СПОЖИВАЧІ ТЕПЛА

Способи економного споживання тепла:
Image module

1. Провітрюйте вікна економно. Ефективніше провітрювати частіше, але по декілька хвилин, ніж тривалий час тримати відчинене вікно.

Image module

2. Енергозаощаджувальні системи опалення — найкращий спосіб економії. Встановлюйте сучасну опалювальну техніку, яка використовує менше енергії. Для управління використовуйте програмовані терморегулятори, які в нічний час, коли спите, та в денний час, коли вас немає вдома, знижують температуру та допомагають вам заощадити кошти та енергоресурси.

3. Не накривайте опалювальні прилади, не загороджуйте їх меблями чи шторами та не використовуйте їх для сушіння одягу чи взуття. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розставлені меблі та інші речі, розташовані перед радіаторами, можуть поглинати значну кількість теплової енергії.

Image module

4. Встановлюйте комфортну температуру в приміщенні. Один зайвий градус у приміщенні — це витрати близько 4–6% енергії.

5. Зробіть теплоізоляцію приміщення. Заклейте щілини у вікнах. Утепліть підлогу, стіни, балкон, горище, вікна, двері. Розташуйте за нагрівальною панеллю фольговану плівку, що відбиває. Близько половини всього тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в приміщенні на 4–5°С.

Image module

6. Під час приготування їжі не використовуйте занадто інтенсивне полум’я, а дверцята духовки залишайте відкритою.

Image module

7. Встановлюйте холодильник подалі від опалювальних приладів чи плити, а морозильну камеру краще встановити на балконі чи в іншому прохолодному приміщенні.

8. Закривайте двері під’їзду в холодний період року й у квартирі стане на 2°С тепліше.

9. Встановіть енергозаощаджувальні вікна із якісного профілю з потрійним склом. Склопакети мають такий опір теплопередачі, як цегляна стіна завтовшки 50 см та мають надвисокий ступінь теплоізоляції, що скорочує втрати тепла наполовину. Використовуйте жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8–15%, яке виходить через скло.

Image module

10. Обладнайте вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 3–5°С.

11. Приберіть декоративні панелі на батареях. Вони забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж у тих, які виступають у кімнату.

12. Перефарбуйте батарею в темний колір. Батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору на 8–10% тепліше, ніж із білою.

Image module

13. Не перегрівайте приміщення — вдягайтеся тепліше. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів, сон у прохолодному приміщенні корисніший.

14. Поставте лічильники. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ви маєте індивідуальне опалення або лічильники тепла.

ЕКОНОМНІ СПОЖИВАЧІ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Способи економного споживання електроенергії:
Image module

1. Використовуйте енергозаощаджувальні лампи освітлення. Це економить до 90% електроенергії. Крім того, служать такі лампи до 50 разів довше, ніж звичайні лампи розжарювання.

Image module

2. Вимикайте за собою світло, виходячи з кімнати, квартири, будинку. При розумній економії можна зберегти 20–25% електроенергії.

3. Завантажуйте пральну машину повністю. Частково завантажена пральна машина — це перевитрата електроенергії на 10–15%. Якщо вибрано неправильну програму прання, — це перевитрата електроенергії до 30%.

Image module

4. Не пересушуйте білизну. Щоб її попрасувати, доведеться витратити більше часу, а, значить, і використати більше електрики. Недосушена білизна також вимагатиме додаткової витрати електрики.

5. Правильно використовуйте режими для прасування різних типів тканини.

6. Під час прасування застосовуйте принцип залишкового тепла, тобто вимикайте праску за 5–10 хвилин до закінчення прасування. Або використовуйте праску з функцією автоматичного відключення.

7. Перевіряйте герметичність холодильника (ущільнення на дверцятах), не ставте його впритул до стіни для кращої циркуляції повітря.

Image module

8. Регулярно розморожуйте і звільняйте від льоду холодильник. Чим товший на продуктах шар льоду, тим більше споживання енергії. Можна заощадити 50% електроенергії, купивши модель холодильника з функцією саморозморожування.

9. Ні в якому разі не ховайте у холодильник їжу, яка ще гаряча.

10. Розміщуйте продукти в холодильнику таким чином, щоб вони не загромаджували простір, тим самим не перешкоджали циркуляції повітря всередині холодильника.

11. Не ставте плиту поруч із холодильником. У разі сусідства холодильника і плити споживання електроенергії холодильником подвоюється.

12. Не розігрівайте заздалегідь духовку, якщо це непередбачено рецептом для приготування страви.

Image module

13. Під час приготування їжі, накривайте каструлі кришками.

14. Не використовуйте зайву воду під час варки овочів та яєць.

15. Чистьте чайник від накипу. Накип, який утворюється в чайнику, знижує теплопровідність і збільшує витрати електроенергії на нагрів води на 30%.

Image module

16. Вимикайте комп’ютер, якщо не користуєтеся ним тривалий час.

17. Використовуйте частіше ноутбук, планшет — такі пристрої «з’їдають» менше енергії, ніж стаціонарний комп’ютер.

Африка
УВАГА!
Матеріали можуть бути використані для власних некомерційних потреб.

Комерційне використання будь-якої частини даного матеріалу забороняється без дозволу ФОП Співак В. Л.
Охороняється Законом України «Про авторське право та суміжні права»
Ви згодні?