Інформаційна довідка

Теплиця на моєму підвіконні

Підготовка до посіву рослин

1. Виберіть насіння.
Однією з багатьох переваг вирощування рослин з насіння є величезний вибір видів рослин, які ви можете вирощувати у себе на підвіконні. З’ясуйте у дорослих або поцікавтеся в інтернеті, які рослини придатні для вирощування у кімнаті (приміщенні житлового будинку).

Пам’ятайте: якщо ви збираєтеся вирощувати не кімнатні рослини, а рослини для вулиці, вам потрібно вибирати ті рослини, які можуть повноцінно розвиватися у вашому кліматі. Під час купівлі насіння зверніть увагу на необхідну температуру ґрунту, вимоги до поливу, підживлення й освітлення для кожного виду рослин.

Image module
Image module
Image module

2. Дізнайтеся все про насіння обраної рослини.
Перед посівом ви маєте знати кілька важливих речей: ідеальні умови для зростання конкретної рослини, час, потрібний насінню для проростання, і період, коли його можна висаджувати в ґрунт. Для кожної рослини ці умови різні й від них залежить, в яку пору року треба сіяти насіння. Зазвичай насіння треба сіяти за 4–6 тижнів до висадки, але цей час може змінюватись для різних видів рослин.

Image module
Image module
Image module
Image module

3. Підготуйте ґрунтосуміш та приладдя для вирощування рослин.
З’ясуйте, яка ґрунтосуміш необхідна для обраного насіння, та приготуйте її вдома. Купіть набір лотків для насіння, або маленькі контейнери, або пластикові чи керамічні горщики. Також вам знадобиться лійка, джерело тепла і світла, тому що вікно не завжди може забезпечити ваше насіння і тим, і іншим. Підберіть інфрачервону лампу або лампу для рослин, щоб дати вашому насінню достатньо тепла і світла.

Посів насіння
Image module

1. Посійте насіння.
Зволожте ґрунтосуміш так, щоб вона була повністю вологою — відразу після посіву насінню потрібно трохи більше води, щоб запустився процес проростання. Потім помістіть кожне насіннячко в окремий контейнер і присипте ґрунтосумішшю.

Image module

2. Зволожуйте насіння регулярно.
Насінню потрібна постійна присутність вологи, щоб проклюнутися і випустити росток. Поливайте ваше насіння так, щоб земля була вологою, але не занадто мокрою. Коли рослини переросли свої контейнери, і ви висадили їх у ґрунт, їм більше не потрібно буде так багато води для цвітіння.

Image module

3. Тримайте насіння в теплі.
Ви можете створити тепличні умови для вашого насіння, забезпечивши їм достатньо тепла для прискорення проростання. Для цього прикрийте горщик невеликою скляною ємністю або покладіть лист скла зверху на контейнер. Це дозволить зберегти тепло і вологу, допомагаючи прорости вашому насінню.

Image module
Image module

4. Перемістіть насіння під природне освітлення.
Через кілька днів або через тиждень після посадки ви помітите, що насіння почало виводити з ґрунту тонкі паростки. У цей час потрібно його перенести під сонячне освітлення, доповнене світлом лампи.

Поставте горщик на вікно, добре освітлюване протягом всього дня, найкраще на південне (північні вікна отримують найменше світла, тому вони не підходять). Продовжуйте підсвічувати паростки інфрачервоною лампою (лампою для рослин), щоб забезпечити сходи теплом, яке затримує вікно.

Image module

5. Доглядайте і спостерігайте за рослинами.
Мине кілька тижнів, перш ніж ваші рослини будуть готові до пересадки. Більшість рослин проходить фазу зростання, за якою легко визначити, коли вони готові до висадки у відкритий ґрунт.

6. Загартовуйте рослини.
Привчайте ваші рослини до коливання температури навколишнього середовища і зміни погодних умов на вулиці, щоб вони не страждали від стресу після пересадки. За 1–2 тижні до висадки у відкритий ґрунт починайте загартовувати сіянці. У перший день винесіть їх на вулицю на одну годину разом з контейнерами, потім поверніть назад у будинок. Щодня додавайте по годині часу перебування на вулиці, поки вони не пробудуть на вулиці 24 години поспіль.

Image module

7. Висадіть сіянці у відкритий ґрунт.
Дотримуйтесь конкретних рекомендацій для кожного виду рослин, оскільки вони можуть істотно відрізнятися. Перенесіть кожний контейнер на вулицю на постійне місце. Також ви можете пересадити рослини у великі декоративні горщики і поставити на ґанку або в хаті. Для висадки у відкритий ґрунт необхідно спершу зволожити ґрунт, викопати ямки розміром трохи більше, ніж ваша рослина, присипати зверху невеликим шаром ґрунту і добре полити. Завжди добре поливайте рослини відразу після висадки, щоб зменшити стрес від пересадки.

Африка
УВАГА!
Матеріали можуть бути використані для власних некомерційних потреб.

Комерційне використання будь-якої частини даного матеріалу забороняється без дозволу ФОП Співак В. Л.
Охороняється Законом України «Про авторське право та суміжні права»
Ви згодні?